NUOMA
Rytdienos orai
Naujienų prenumerata
 

Maršruto atkarpos aprašymas (pav.): Jašiūnai – Rūdninkai

Šioje vietoje upė plaukia ramia vaga. Truputį žemiau prie sporto aikštelės galima kurti stovyklą. 6 km Merkys plaukia pro Jašiūnų kaimą. Praplaukia pro kelio tiltą (149,7 km), aplink bažnyčią dešiniajame krante. Kaime yra parduotuvių ir kuklus baras. Toliau yra didelis kelio tiltas (145,4 km).
Jašiūnai – vietovė su bažnyčia ir jai priklausančiais statiniais, didikų rūmais, kurie buvo pastatyti XIX a. Išorinis vaizdas iš dalies išliko iki šių laikų. Nors dalis buvo sugriauta 1939 m., vėliau buvo įsikūręs kolūkis, o nuo 1990 metų rūmai yra apleisti ir nenaudojami. Netoliese klasikinio stiliaus arklidė su jos vežimais, medžio mūro kalvė. Už rūmų tęsiasi 22, 6 ha ploto parkas prie Merkio. Parkas pasodintas XIX a. pradžioje. Jis yra vienas gražiausių parkų Lietuvoje. Miške ant kalniuko kairiajame upės krante išlikę turtuolių šeimos kapai, aptverti aukštu mūru.
Trasoje atsiranda paskutinė perkėla ir geležinkelio tiltas (144, 4 km). Jašiūnai lieka dešinėje pusėje, o netrukus pasirodo poilsiavietė Sližiūnų kaime. Kairiajame krante (142,1 km) galima įkurti stovyklavietę. Netoliese matosi paupio kaimo sodybos. Upė įteka į mišką, kuris su ja draugaus iki įplaukimo į Rūdininkų girią. O vėliau – į Dainavos, kuri jungia Gardino ir Augustovo girias. Merkys siaurėja iki 12 metrų.
26 km upė darosi dar sraunesnė. Miškingame dešiniajame krante miškas nuo upės traukiasi toliau, užleisdamas vietą šlapioms pievoms. Kairiajame krante lenkiame Ožkelaičių kaimo sodybų tvoras, o truputį žemiau – Salų kaimo sodybas. Prie tiltelio galima įkurti poilsiavietę. (135,0 km) Iš kairės pusės įteka Upėsė, už kurios matosi Ravelių ir Vakariškės kaimų tvoros. Prie tiltelių geros vietos poilsiavietei. Už kelio tilto (127,8 km), po kelių posūkių, galima apsistoti pievoje. Netoliese, Rūdininkų kaime, yra bažnyčia ir parduotuvė. Merkys plaukia per Rūdininkų Girios teritoriją.

Maršruto aprašymas:
Upė - Merkys
Maršruto pradžia – Jašiūnai
Maršruto pabaiga - Rūdninkai
Plaukimo trukmė – 1 d. (5 val.)
Ilgis – 20 km

 
   

Maršrutai
 
Galimi maršrutai: Merkys, Šalčia, Visinčia, Vokė, Verseka, Vilnia.

Sužinokite daugiau
Naujienos
 
 
 
Grįžti Į viršų  
 
 
Sukūrė: Puslapiai.eu